W łagodny krajobraz podwarszawskiej gminy Nieporęt wpisuje się wyjątkowy w swojej prostocie obiekt przemysłowo-biurowy fabryki kabli G. Ostervig, w którym wykorzystano przeszklenia w systemie Pilkington Profilit™.
Fasady obiektu zostały podzielone na moduły. W dolnym pasie motywem przewodnim są kwadratowe matowe przeszklenia. Jedynie w zewnętrznej ścianie stołówki rytm ten zostaje zakłócony przez duże, całkowicie przezroczyste okna, które w połączeniu z przeszkleniami matowymi tworzą swoistą graficzną kompozycję.
Element matowego przeszklenia został wykonany przy użyciu szklanych ceowników Pilkington Profilit™ mocowanych w układzie poziomym, jako ściana podwójna. Wykorzystano dwa typy paneli szklanych: w warstwie zewnętrznej Pilkington Profilit™ Amethyst K25 – panel z powłoką nadającą mu lekko niebieskawe zabarwienie, natomiast w warstwie wewnętrznej Pilkington Profilit™ Plus 1,7 K25 – panel z powłoką niskoemisyjną. Dzięki takiemu zestawieniu możliwe było osiągnięcie współczynnika przenikania ciepła U = 1,7 co jest bardzo dobrą wartością jak dla tego typu przeszklenia. Ściana zbudowana z paneli Pilkington Profilit™ nie jest, bowiem, konstrukcją hermetyczną. Pojedyncze panele docinane są zazwyczaj na budowie i kolejno montowane w ramę z aluminiowych profili. Na koniec szczeliny pomiędzy poszczególnymi panelami oraz aluminiową ramą uszczelniane są ręcznie przy użyciu specjalnego silikonu.
Matowy charakter przeszkleń sprawia, że wnętrza oświetlone są miękkim rozproszonym światłem, a poprzez ograniczenie bezpośredniego wglądu do wnętrz gwarantuje poczucie prywatności.
Połączenie niebieskawej barwy zewnętrznych paneli ze złotawą powłoką paneli wewnętrznych dało w efekcie matową, zielonkawo opalizującą fasadę, która po zapadnięciu zmroku emanuje delikatnym światłem z wnętrza budynku.