Close 
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail

Łazienka "Stone"

The Project
Aranżacja łazienki o niewielkiej powierzchni może stanowić dla projektantów nie lada wyzwanie. Doskonałym przykładem umiejętnie zagospodarowanego pomieszczenia o małym metrażu jest łazienka „stone”. Biały kolor ścian optycznie powiększa wnętrze, które w połączeniu z kontrastującymi kamiennymi płytkami zyskuje na nowoczesności i elegancji. Przestronności dodaje również przeszklona kabina prysznicowa, dzięki której łazienka wydaje się większa i jaśniejsza.

Ścianka wydzielająca strefę kąpielową została wykonana z hartowanego superbezbarwnego szkła Pilkington Optiwhite™ T o grubości 8 mm. Dzięki obniżonej zawartości żelaza, szkło zostało niemal całkowicie pozbawione zielonkawego odcienia, charakterystycznego szczególnie dla grubszych tafli. Wyjątkowa transparentność i wyższa przepuszczalność światła pozwoliła uzyskać efekt jasnego, optycznie powiększonego wnętrza. Z kolei hartowanie zapewniło podwyższoną wytrzymałość mechaniczną szkła, które po uderzeniu pozostaje nienaruszone lub pęka w sposób bezpieczny, rozpadając się na drobne nieostre odłamki.

Dodatkowo szkło Pilkington Optiwhite™ idealnie nadaje się do nanoszenia emalii lub wzorów w kolorze białym, gdyż nie zniekształca jasnych barw. Zaletę tę wykorzystano w blacie półki łazienkowej pod kran, w którym zastosowano szkło Pilkington Szkło Emaliowane wykonane z hartowanego szkła Pilkington Optiwhite™ o grubości 6 mm pokrytego białą emalią w kolorze RAL 9016. Szklany blat, oprócz walorów estetycznych, pełni wiele funkcji użytkowych. Szklana powierzchnia zabezpiecza szafkę przed wodą i chroni przed ryzykiem powstawania plam i przebarwień spowodowanych stosowaniem środków chemicznych.
  Project ReferencePL0254
  View Project Location Map
Project Details
Building Type
  • Residential / Domestic
  • Internal Glazing
About the Architect/Installer
Benefit Led Categories
  • Decoration
  • Safety Security
  • Special Applications