Close 
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail

Park Hotel Imperial, Włochy

The Project

Niedawna renowacja 5-gwiazdkowego hotelu Park Hotel Imperial była idealną okazją do zademonstrowania technicznych możliwości jakie daje obróbka szkła. Szkło hartowane i laminowane Pilkington Optiwhite™ o grubości 10 mm zostało użyte do zewnętrznych parapetów hotelu. Ten sam produkt zastosowano również w niektórych ścianach w łazience, które zostały pomalowane na biało dla zapewnienia prywatności. Dzięki procesowi produkcji i starannemu doborowi surowców, Pilkington Optiwhite™ jest wyjątkowo neutralny pod względem koloru, dzięki czemu idealnie nadaje się do pokrywania jasnymi emaliami.

Lustrzana powierzchnia Pilkington Mirropane™ Chrome Plus T o grubości 10 mm została wykorzystana, aby stworzyć motywy gałęzi i liści.
Ponadto, elementy mocujące - metalowe zawiasy i uchwyty - zostały przymocowane do drzwi bezpośrednio na szkle, dodając atrakcyjny element dekoracyjny. Szkło Pilkington Mirropane™ Chrome Plus jest odporne na wilgoć, dzięki czemu jest idealnym produktem do łazienek, może być hartowany lub laminowany zgodnie z wymaganiami, które sprawiają, że jest to najbezpieczniejszy wybór do zastosowań w miejscach publicznych.

  Project ReferencePL0345
  View Project Location Map
Project Details
Surface Area
1150 m²
Address
Via Tamas 10/b 25010 Limone sul Garda (BS), Włochy
Building Type
  • Leisure
  • Hotel
About the Architect/Installer
Architect
ArtekStudio
Installer
Vetraria Bergamasca Tecnovetro S.r.l.