Close 
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail

Park Hotel Imperial, Włochy

The Project

Renowacja 5-gwiazdkowego hotelu Park Hotel Imperial była idealną okazją do zademonstrowania technicznych możliwości jakie daje obróbka szkła.

Balustrady i ścianki działowe w łazienkach zostały wykonane ze szkła hartowanego i laminowanego Pilkington Optiwhite™ T o grubości 10 mm z naniesionym sitodrukiem (emalią w kolorze białym) dla uzyskania miękkiej bieli na balustradach i zapewnienia prywatności w łazienkach. Dzięki dokładnemu procesowi produkcji i starannemu doborowi surowców, szkło Pilkington Optiwhite™ charakteryzuje się neutralnością kolorystyczną, dzięki czemu idealnie nadaje się do pokrywania jasnymi emaliami lub do zastosowań, gdzie mamy do czynienia z odsłoniętymi krawędziami.

Hartowane szkło Pilkington Mirropane™ Chrome Plus T o grubości 10 mm zastosowano w lustrach nad umywalkami, drzwiach łazienkowych oraz w elementach dekoracyjnych z wygrawerowanym motywem liści i gałęzi. Elementy mocujące w drzwiach (metalowe zawiasy i uchwyty) zostały przymocowane bezpośrednio do szkła, czyniąc z drzwi prostą, lekką i bezramową szklaną konstrukcję - dokładnie taką, jakiej wymagał inwestor. Odporna na wilgoć i korozję powłoka szkła Pilkington Mirropane™ Chrome Plus otwiera wachlarz nowych zastosowań nieosiągalnych dla tradycyjnych luster z warstwą srebra. Te unikalne właściwości sprawiają, że szkło to jest idealnym produktem do zastosowań w łazienkach. Dzięki możliwości hartowania i laminowania może być z powodzeniem stosowane w miejscach publicznych o podwyższonych wymogach bezpieczeństwa.

  Project ReferencePL0345
  View Project Location Map
Project Details
Surface Area
1150 m²
Address
Via Tamas 10/b 25010 Limone sul Garda (BS), Włochy
Building Type
  • Leisure
  • Hotel
About the Architect/Installer
Architect
ArtekStudio
Installer
Vetraria Bergamasca Tecnovetro S.r.l.
Benefit Led Categories
  • Decoration
  • Safety Security
  • Special Applications