Close 
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail

Instytut Technologii Żywności i Gastronomii PWSIiP, Łomża

The Project
Od jesieni 2012 r. studenci Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży uczą się w nowoczesnym Instytucie Technologii Żywności i Gastronomii. Nowoczesny budynek podzielony na 4 bryły wyróżnia się nie tylko doskonałą bazą dydaktyczną (najnowszy sprzęt i laboratoria), ale także wyjątkową estetyką. Oryginalna elewacja obiektu łączy szklane elementy w pastelowych kolorach z ciemnym aluminium i surowym betonem.

Do osiągnięcia zamierzonego efektu kolorystycznego w szklanych fasadach budynku wykorzystano szyby zespolone ze szkła laminowanego kolorową folią (Pilkington Optilam™ I Zielony 8,8 i Pilkington Optilam™ I Żółty 8,8) oraz dekoracyjne elementy nieprzezierne – emaliowane szyby zespolone Pilkington Spandrel Glass. Te ostatnie zostały dopasowane kolorystycznie do części przeziernych dzięki zastosowaniu w nich od wewnątrz hartowanego szkła Pilkington Optifloat™ Clear THS pokrytego emalią w kolorze żółtym (RAL 1016), zielonym (RAL 6018) i jasnopopielatym (RAL 9018).

Dla zapewnienia wysokiego poziomu ochrony przed słońcem, izolacji cieplnej oraz bezpieczeństwa użytkowania w ponad 1000 mkw. przeszkleń nowego budynku ITŻiG zastosowano szyby zespolone Pilkington Insulight™ Sun, w których szybę zewnętrzną stanowi hartowane wysokoselektywne szkło przeciwsłoneczne o właściwościach niskoemisyjnych Pilkington Suncool™ 70/40 THS (poddane wygrzewaniu cieplnemu tzw. Heat Soak Test) a od wewnątrz znajduje się szkło laminowane Pilkington Optilam™ Clear 8,8.
 
Dodatkowo, ze względu na wymagania przeciwpożarowe na fasadzie jednej z brył budynku użyto laminowanego szkła ognioochronnego Pilkington Pyrostop® zapewniającego szczelność i izolacyjność ogniową.
  Project ReferencePL0137
  View Project Location Map
Project Details
Surface Area
ok. 3250 m²
Address
ul. Akademicka, Łomża
Opening Date
2012
Building Type
  • Education
About the Architect/Installer
Architect
Jan Kabac Biuro Projektowe Arkon
Installer
PPUH Rodex
Benefit Led Categories
  • Decoration
  • Fire Protection
  • Safety Security
  • Solar Control
  • Thermal Insulation