Close 
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail

Times, Wrocław

The Project

Obiekt biurowo-usługowy Times we Wrocławiu to jedna z większych w Polsce realizacji z wykorzystaniem systemu szklenia strukturalnego Pilkington Planar.

Fasada frontowa wykonana została z szyb zespolonych Pilkington Planar z przeciwsłonecznego szkła barwionego w masie Pilkington Optifloat Green oraz szkła niskoemisyjnego Pilkington K Glass, a jako element wsporczy zastosowane żebra szklane.

Na połaciach dachowych po raz pierwszy w Polsce wykorzystano Planar™ l SentryGlas® System. Szyby zespolone wykonano z przeciwsłonecznego szkła barwionego w masie Pilkington Optifloat Green oraz szkła laminowanego w technologii Planar™ l SentryGlas® System z powłoką niskoemisyjną Pilkington K Glass. Konstrukcja dachu dwuspadowego to kostrukcja stalowa, natomiast konstrukcja dachu cylindrycznego to konstrukcja stalowa z elementami cięgnowymi.

Zastosowanie systemu Planar™ l SentryGlas® System, okazało się jedyną metodą umożliwiającą przeniesienie obciążeń śniegiem na poziomie 4,2 kN/m². Kształt konstrukcji pozwalał na mocowanie punktowe szyb o powierzchni 2,5 m² - kształtem zbliżonych do kwadratu - tylko w narożach, co eliminowało możliwość zastosowania tradycyjnego szkła laminowanego folią PVB, charakteryzującego się dużo niższą nośnością i sztywnością, niż szkło laminowane zastosowane w systemie Planar™ l SentryGlas® System.

  Project ReferencePL0079
  View Project Location Map
Project Details
Surface Area
560 m²
Address
Wrocław, ul. Kazimierza Wielkiego 1
Opening Date
2008
Building Type
  • Office Building
About the Architect/Installer
Architect
Pro Art arch. Krzysztof Skalski
Installer
Polring-Glas