Close 
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail

Przychodnia Novum, Warszawa

The Project
Realizacja prywatnej kliniki Novum, przy ulicy Bocianiej w Warszawie, jest dowodem na to, iż dobra architektura nie musi być zlokalizowana w prestiżowym miejscu, ani wyróżniać się ogromną kubaturą. Projekt kliniki będący dziełem Andrzeja Kicińskiego potwierdza wysoki kunszt tego zasłużonego warszawskiego architekta. Na co dzień rzadko spotykamy się z projektami prywatnych klinik, tak więc tym bardziej ciekawy jest efekt koncepcji i realizacja wizji projektanta.

Uzyskanie efektywnego doświetlenia budynku światłem naturalnym i potrzeba zredukowania do minimum przepuszczalności cieplnej energii słonecznej, przegrzewającej pomieszczenia w okresie lata, zaowocowały zastosowaniem wysokoefektywnego szkła przeciwsłonecznego Pilkington Suncool™ 66/33.

Zastosowanie hartowanej szyby zewnętrznej 8 mm Pilkington Suncool™ 66/33 T i szkła laminowanego Pilkington Optilam™ 8,8 jako tafli wewnętrznej na świetliku, czy akustycznych rozwiązań w elementach okiennych i fasadzie wejściowej świadczą, iż żaden z aspektów poprawnego doboru przeszkleń i zapewnienia odpowiedniego komfortu użytkownikom budynku nie został pominięty. Od strony wizualnej szkło Pilkington Suncool™ 66/33, ze swoim niskim współczynnikiem odbicia światła i lekko zielonkawym odcieniem idealnie współgra z okładziną piaskowca, surowymi betonowymi detalami architektury i patynowaną miedzianą blachą dachu.
  Project ReferencePL0018
  View Project Location Map
Project Details
Surface Area
1000 m²
Address
Warszawa, ul. Bociania 13
Opening Date
2003
Building Type
  • Public
About the Architect/Installer
Architect
arch. Andrzej Kiciński
Installer
Widok Sp. j.