Close 
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail

Dom na skarpie, Kazimierz Dolny

The Project

Dom na skarpie w Kazimierzu Dolnym jest nowoczesny, awangardowy, ale zbudowany z tradycyjnych materiałów (ceglana dachówka i wapienny łupek z pobliskich kamieniołomów w Bochotnicy na ścianach). W założeniu projektantów dom miał z jednej strony nawiązać do współczesności, z drugiej - respektować miejscową tradycję. Jego bryła jest bardziej wyrazista dzięki wzbogaceniu części frontowej o przeszklony narożnik na piętrze. Z okien otwiera się imponujący widok na dolinę.

Przeszklony narożnik, w którym właściciele urządzili kąt do wypoczynku, został wykonany z przeciwsłonecznego szkła samoczyszczącego Pilkington Activ Suncool™ 70/40 o neutralnej barwie. Produkt ten skutecznie zapobiega gromadzeniu się zanieczyszczeń organicznych na szkle, a w czasie deszczu ułatwia zmycie wszelkich zanieczyszczeń nie pozostawiając zacieków. Wynika z tego praktyczna korzyść - bardziej przejrzyste, lepiej prezentujące się okna, bez konieczności częstego mycia.

Dzięki połączeniu powłoki samoczyszczącej Pilkington Activ™ ze szkłem przeciwsłonecznym Pilkington Suncool™ 70/40 otrzymamy szyby obustronnie powlekane o wysokiej przepuszczalność światła dziennego i łatwe do utrzymania w czystości.

  Project ReferencePL0239
  View Project Location Map
Project Details
Address
Kazimierz Dolny nad Wisłą, ul. Szkolna
Opening Date
2006
Building Type
  • Residential / Domestic
About the Architect/Installer
Architect
Kuryłowicz & Associates Sp. z o.o.