Close 
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail

Centrum Dydaktyczno-Naukowe Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku

The Project

Budynek dydaktyczny Wydziału Pielęgniarstwa (obecnie Centrum Dydaktyczno-Naukowe Wydziału Nauk o Zdrowiu) Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku został otwarty w czerwcu 2012 r., ale zajęcia dla studentów były w nim prowadzone już kilka miesięcy wcześniej. Na ponad 8000 mkw. powierzchni użytkowej mieści się tu zaplecze naukowe dla kilkunastu zakładów działających w ramach Wydziału.

Do realizacji tej akademickiej inwestycji użyto blisko 1500 mkw. szkła marki Pilkington. W częściach przeziernych fasad zastosowano szyby zespolone łączące hartowane refleksyjne przeciwsłoneczne szkło Pilkington Eclipse Advantage™ EverGreen T ze szkłem niskoemisyjnym. W ten sposób uzyskano dobre parametry ochrony przed słońcem i wysoki poziom izolacji cieplnej. Taka sama szklana kombinacja została użyta do przeszkleń okien budynku.

Dla zapewnienia spójności wizualnej fasad w częściach nieprzeziernych elewacji zastosowano Pilkington Spandrel Glass Silikonowany wykonany z hartowanego szkła Pilkington Eclipse Advantage™ EverGreen T z powłoką silikonową w kolorze Blue Grey.

W białostockim Centrum Dydaktyczno-Naukowym przeszklona została również część dachu (ponad 170 mkw.). W tym przypadku użyto szyb zespolonych z wykorzystaniem hartowanego przeciwsłonecznego szkła Pilkington Eclipse Advantage™ EverGreen T i niskoemisyjnego szkła laminowanego Pilkington Optilam™ Therm SN* o grubości 8,8 mm.

* Powłoka niskoemisyjna Pilkington Optitherm™ SN nie jest już oferowana. W zamian dostępne jest szkło powlekane z powłokami Pilkington Optitherm™ S1 i Pilkington Optitherm™ S3.

  Project ReferencePL0155
  View Project Location Map
Project Details
Surface Area
1472 m²
Address
Białystok, ul. Szpitalna 37
Opening Date
2012
Building Type
  • Education
About the Architect/Installer
Architect
PW "ARCON" Jan Kabac
Installer
Przedsiębiorstwo Budowlane Polbud Sp. z o.o.