Close 
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail

„La Terrazza”, Mediolan, Włochy

The Project
W pobliżu Foro Buonaparte znajduje się dom prywatny z wyjątkowym szklanym tarasem. Ta całkowicie przezroczysta konstrukcja została wykonana z zastosowaniem superbezbarwnego szkła Pilkington Optiwhite™. Reprezentuje minimalistyczny styl i pozwala cieszyć się z jej wyjątkowego charakteru i otoczenia.

Wizję projektową „La Terrazza” zrealizowali architekci Carlo Santambrogio i Ennio Arosio z Santambrogio Milano, którzy wykorzystali swoje wrażliwe i niezrównane umiejętności projektowania wnętrz, a także bogate doświadczenie w maksymalnym wykorzystaniu potencjału strukturalnego szkła w celu uzyskania oszałamiającego efektu.

Wykorzystując przezroczyste właściwości szkła, ich koncepcja projektowa została podniesiona na wyższy poziom, dzięki występującym na szkle odbiciom, które pojawiają się w nocy, gdy oświetlenie na tarasie jest włączone. Te wspaniałe efekty wizualne stały się możliwe do osiągnięcia dzięki zastosowaniu superbezbarwnego szkła Pilkington Optiwhite™.

Superbezbarwne właściwości produktu i jego neutralny kolor na krawędziach zapewniają czysty i niezakłócony widok, co odróżnia go od innych powszechnie stosowanych w budownictwie rodzajów szkła. Te wyjątkowe właściwości są wynikiem odpowiednio dobranych i starannie wyselekcjonowanych surowców.

W rezultacie powstaje superbezbarwne szkło Pilkington Optiwhite™, o niskiej zawartości żelaza i wysokim poziomie przepuszczalności światła, które wiernie odwzorowuje barwy obiektów widocznych za nim.

Założenia projektowe konstrukcji „La Terrazza” wymagały zastosowania różnych typów szkła w zależności od funkcji. Całoszklana pergola wykonana została z 4-warstwowych hartowanych i laminowanych paneli szklanych Pilkington Optiwhite™ o grubości 12 mm, natomiast szklane żebra zacieniające wykonano ze szkła barwionego w masie Pilkington Optifloat™ Grey o grubości 8 mm, ograniczającego promieniowanie słoneczne. Kolekcja mebli wykonana została ze szkła hartowanego i laminowanego Pilkington Optiwhite™ 15 + 15 mm. Każdy element został dostosowany pod względem rozmiaru i koloru zgodnie z życzeniem klienta.

Zdjęcia: ©Santambrogiomilano
www.santambrogiomilano.com
  Project ReferencePL0419
  View Project Location Map
Project Details
Address
Via Arco 1 20121 Milano MI Włochy
Opening Date
2016
Building Type
  • Residential / Domestic
About the Architect/Installer
Architect
Santambrogio Milano: Carlo Santambrogio i Ennio Arosio
Installer
Santambrogio Milano
Benefit Led Categories
  • Solar Control
  • Special Applications