Close 
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail

New City 3, Warszawa

The Project
New City 3 to nowoczesny 6-kondygnacyjny biurowiec, zlokalizowany w samym sercu biznesowej dzielnicy Mokotowa. Budynek jest częścią parku biurowego New City, na terenie którego znajdują się także sklepy, restauracja oraz liczne punkty handlowo-usługowe. Obiekt znajduje się w bliskiej odległości skrzyżowania łączącego cztery główne arterie komunikacyjne dzielnicy: ulicę Marynarską, Rzymowskiego, Wilanowską i Wołoską. Swobodny dostęp do komunikacji miejskiej oraz lokalizacja budynku zapewniają szybkie połączenie z innymi częściami miasta.

W budynku zamontowano przeciwsłoneczne szyby zespolone Pilkington Insulight™ Sun z wykorzystaniem szkła barwionego w masie Pilkington Optifloat™ Green T i z niskoemisyjnym szkłem laminowanym. Taka szklana kombinacja zapobiega przegrzewaniu się pomieszczeń latem i gwarantuje komfort cieplny zimą. Szkło barwione w masie chroni przed oślepiającym światłem oraz ciepłem dostającym się do budynku i stwarza poczucie prywatności, co znacznie poprawia warunki pracy w pomieszczeniach budynku biurowego. Ze względu na wysoki stopień absorpcji energii słonecznej, zostało ono poddane procesowi hartowania, aby wyeliminować ryzyko wystąpienia zjawiska pękania termicznego na nasłonecznionych fasadach.

W celu zminimalizowania kosztów utrzymania obiektu i poprawy komfortu w pomieszczeniach biurowca, w przestrzeniach międzyszybowych szyb zespolonych zastosowano argon i ciepłą ramkę dystansową TGI®-Spacer, pozwalającą redukować straty ciepła i poprawiającą izolacyjność całego okna.

Dla zapewnienia spójności wizualnej fasady, w pasach nieprzeziernych wykorzystano dopasowane kolorystycznie szkło Pilkington Spandrel Glass Emaliowany.
  Project ReferencePL0289
  View Project Location Map
Project Details
Surface Area
2603 m²
Address
Postępu 14B, 02-676 Warszawa, Polska
Opening Date
Mar 2015
Building Type
  • Office Building
Client
ECI S.A.
About the Architect/Installer
Architect
Europejskie Centrum Inwestycyjne S.A.
Benefit Led Categories
  • Decoration
  • Solar Control
  • Thermal Insulation