Close 
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail

Centrum Laboratoryjne Nauk Przyrodniczych, UKSW w Warszawie

The Project
Centrum Laboratoryjne Nauk Przyrodniczych, mieszczące się przy ul. Wóycickiego w Warszawie to nowoczesny, w pełni klimatyzowany, czteropiętrowy obiekt. Budynek stanowi część Kampusu Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, a jednocześnie kolejne ogniwo Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych (CEiBI), tworzonego przez uczelnię. W obiekcie znajduje się 27 specjalistycznych laboratoriów dydaktyczno-badawczych z dziedziny fizyki, biologii i chemii (o różnych klasach czystości), wyposażonych w nowoczesną, profesjonalną aparaturę i sprzęt multimedialny.

Oprócz laboratoriów w budynku znajdują się także różnego rodzaju pracownie: fizyczna, fizyki współczesnej i jądrowej, inżynierii, chemii organicznej, RTG, biologii behawioralnej i ewolucji oraz sale komputerowe. Na parterze zlokalizowana została nowoczesna sala wykładowo-demonstracyjna, umożliwiająca prowadzenie pokazowych doświadczeń naukowych, wyposażona w zaplecze magazynowe oraz sprzęt multimedialny służący m.in. do nagrywania i późniejszego udostępniania nagranych materiałów w trybie on-line. Cały budynek objęty został technologią Wi-Fi.

Obiekt został dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Drzwi wejściowe są otwierane automatycznie. W całym budynku nie ma barier w postaci progów czy stopni. Z myślą o osobach niewidomych na każdej kondygnacji zastosowano taki sam układ komunikacyjny, a w windach i na korytarzach system powiadamiania głosowego i oznaczenia w języku Braille’a. Meble oraz urządzenia w laboratoriach zostały ustawione w taki sposób, aby zapewnić swobodne poruszanie się osobom na wózkach inwalidzkich.

Budynek został wyposażony w specjalne okna skrzynkowe, w których od strony zewnętrznej zastosowano hartowane szkło niskoemisyjne Pilkington K Glass™ T o grubości 6 mm, a od wewnątrz - szybę zespoloną Pilkington Insulight™ Sun z hartowanym szkłem przeciwsłonecznym Pilkington Suncool™ 70/40 T. Pomiędzy nimi umieszczono żaluzje. Cała konstrukcja otwiera się jak zwykłe okno, ale dla umycia lub konserwacji szyb, poszczególne części okna skrzynkowego można otworzyć osobno.

Fasadę obiektu przeszklono z zastosowaniem szkła profilowego Pilkington Profilit™. Wykorzystano tutaj 165 m² przeszkleń pionowych podwójnych o grubości szkła 7 mm i szerokości 262 mm, Pilkington Profilit™ K25/60/7 i Pilkington Profilit™ Plus 1,7 K25/60/7 z wkładką termoizolacyjną Lumira®, zwiększającą wydajność energetyczną budynku.
  Project ReferencePL0309
  View Project Location Map
Project Details
Surface Area
1105 m²
Address
ul. Wóycickiego 1, 01-938 Warszawa, Polska
Opening Date
2013
Building Type
  • Education
Client
UKSW
About the Architect/Installer
Architect
INDUSTRIA PROJECT Sp. z o.o. ul. Biała 1 Gdańsk 80-435 58 554 81 96 58 551 18 57
Installer
Bogard ul. Świderska 35 Warszawa 03-128 00 48 22 811 86 33
Benefit Led Categories
  • Glass Systems
  • Solar Control
  • Thermal Insulation