Close 
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail

Taras widokowy w ośrodku turystycznym Grupy PKL i PFR nad zaporą w Solinie

The Project
Balustrady na tarasie wieży widokowej w ośrodku turystycznym Grupy PKL i PFR w Solinie zostały wykonane z hartowanego szkła laminowanego pokrytego sitodrukiem, Pilkington Optilam™ OW T o grubości 21,5 mm. Hartowanie oraz laminat zapewniają bezpieczeństwo i ochronę przed wypadnięciem, ponieważ warstwy folii PVB w razie pęknięcia utrzymują kawałki szkła w miejscu i minimalizują ryzyko zranienia, a hartowanie zwiększa wytrzymałość szkła nawet czterokrotnie. 

Szkło otaczające koronę musiało dawać niezakłócony widok, dlatego laminowane tafle balustrad zostały wykonane z superbezbarwnego szkła odżelazionego Pilkington Optiwhite™. Produkt ten zapewnia neutralność barw, co pozwala na wierne i naturalne odwzorowanie kolorów krajobrazu widocznego za szkłem, zapewniając czysty widok z wysokości 50 metrów na pobliskie jezioro i góry. Szkło superbezbarwne Pilkington Optiwhite™ powstaje z odpowiednio dobranych i starannie wyselekcjonowanych surowców, m.in. z wysokiej jakości piasku, o obniżonej zawartości tlenku żelaza. Dokładna i staranna kontrola parametrów podczas procesu topienia wszystkich składowych szkła prowadzi do powstania znakomitego produktu końcowego, o wyjątkowych właściwościach, wyróżniającego się na rynku pośród innych produktów szklanych, powszechnie stosowanych w architekturze.

Ponieważ wieża widokowa z tarasem usytuowana została w zalesionym, zamieszkałym przez ptaki terenie, a także znajduje się na trasie jednego z korytarzy migracyjnych, szkło balustrad zostało pokryte sitodrukiem, aby zapobiec ewentualnym zderzeniom ptaków ze szklanymi taflami. 

  Project ReferencePL0467
  View Project Location Map
Project Details
Surface Area
200 m²
Address
38-610 Solina, Polska
Opening Date
01 Jul 2022
Building Type
  • Leisure
Client
PL0467
About the Architect/Installer
Architect
Biuro projektowe ANTEMIO - Kraków
Installer
Zakład Produkcyjny Balustrady "SZ" Zarabski
Benefit Led Categories
  • Decoration
  • Safety Security
  • Special Applications