Close 
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail

Centrum Handlowe Atrium Felicity, Lublin

The Project
Centrum Handlowe Atrium Felicity w Lublinie jest jednym z największych tego typu obiektów w regionie. Na powierzchni 75 tys. mkw. mieści się ok. 135 sklepów najbardziej popularnych marek modowych, restauracji i kawiarni. Najbardziej efektownym elementem obiektu jest przestronny świetlik znajdujący się nad częścią restauracyjną galerii. Dzięki odpowiedniemu doborowi szkła, łączy w sobie walory estetyczne i użytkowe, kreując komfortową dla użytkowników przestrzeń.

Przeszklenia zarówno świetlika i fasady zostały wykonane z szyb zespolonych Pilkington Insulight™ Sun złożonych z wysokoselektywnego szkła przeciwsłonecznego Pilkington Suncool™ 66/33 T w połączeniu ze szkłem laminowanym bezpiecznym Pilkington Optilam™ Clear. Szkło przeciwsłoneczne Pilkington Suncool™ 66/33 T zabezpiecza wnętrze galerii przed nadmiernym przegrzewaniem się od słońca w okresie letnim. Dodatkowo dzięki niskoemisyjnej powłoce, która chroni przed ucieczką ciepła do otoczenia porą zimową. W celu maksymalnego zwiększenia izolacyjności, szyby zostały wykonane z zastosowaniem ciepłych ramek dystansowych TGI®-Spacer, które redukują straty ciepła na krawędziach i poprawiają wartość współczynnika przenikania ciepła U dla całego okna. Dla spełnienia wymogów bezpieczeństwa, szklane zadaszenie zostało wykonane ze szkła laminowanego bezpiecznego Pilkington Optilam™ Clear o grubości 8,8 mm. Szkło w wypadku uderzenia pęka, ale dzięki folii PVB kawałki szkła pozostają na miejscu, chroniąc przez zranieniem.

Dodatkowo w drzwiach obiektu zastosowano laminowane szkło ognioochronne Pilkington Pyrostop®. W wypadku pożaru zapewnia ono szczelność ogniową tworząc barierę dla dymu, gorących gazów i płomieni, a także izolacyjność ogniową, chroniąc przed przenikaniem promieniowania cieplnego.
  Project ReferencePL0251
  View Project Location Map
Project Details
Surface Area
3300 m²
Address
Al. Wincentego Witosa 32 20-315 Lublin
Opening Date
2013
Building Type
  • Commercial
About the Architect/Installer
Architect
Mofo Architekci ul. Morawskiego 5 30-102 Kraków