Close 
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail

Tulipan House, Warszawa

The Project

Biurowiec Tulipan House znajduje się na warszawskim Mokotowie. Wygląda imponująco szczególnie nocą, ponieważ został pięknie oświetlony. Jest to kolejny projekt, na który 3200 m² szkła i szyb zespolonych dostarczył zakład Pilkington IGP w Skierniewicach.

Pomysł, aby zaprojektować budynek na planie kielicha kwiatu, zapewnił optymalny dostęp światła dziennego. Przeszklone atrium o wysokości 14 m wykonane zostało przy wykorzystaniu szyb zespolonych Pilkington Insulight™ Protect ze szkła Pilkington Optifloat™ Clear T i niskoemisyjnego szkła laminowanego Pilkington Optilam™ Therm SN*.

W oknach, w elewacjach narażonych na większy stopień nasłonecznienia, zastosowano szyby zespolone Pilkington Insulight™ Sun wykonane z neutralnego szkła przeciwsłonecznego Pilkington Suncool™ 50/25, natomiast w zaokrąglonym elemencie budynku przy głównym wejściu zastosowano przeciwsłoneczne szkło refleksyjne Pilkington Suncool™ Silver 50/30 i dopasowane do niego szyby zespolone Pilkington Spandrel Glass z wykorzystaniem szkła emaliowanego w kolorze RAL 9006 w pasach międzyokiennych.

* Szyby z powłoką Pilkington Optitherm™ SN, zastosowane w tym projekcie, zostały wycofane z naszego asortymentu produktów, a w ich miejsce wprowadziliśmy szyby o lepszych parametrach z powłoką Pilkington Optitherm™ S3.

  Project ReferencePL0046
  View Project Location Map
Project Details
Surface Area
3200 m²
Address
Domaniewska 50, 02-672 Warszawa, Polska
Opening Date
2008
Building Type
  • Office Building
Client
SEGRO
About the Architect/Installer
Architect
E&L Architekci
Installer
Widok Sp.j.
Benefit Led Categories
  • Decoration
  • Safety Security
  • Solar Control
  • Thermal Insulation