Close 
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail

Zoo 12 miesięcy, Ukraina

The Project

Ogród zoologiczny „12 miesięcy” położony 50 km na północ od Kijowa to pierwsze na Ukrainie zoo, które można odwiedzać w ciągu całego roku. Na powierzchni zajmującej 16 ha swój dom znalazło ponad 100 gatunków zwierząt, w tym drapieżniki takie jak lwy i niedźwiedzie, a nawet niezwykle rzadko spotykany gatunek białego tygrysa.

W trosce o zapewnienie bezpieczeństwa odwiedzających, przeszklenia pomieszczeń i wybiegów zwierząt wykonano z hartowanego szkła laminowanego Pilkington Optilam™ Clear T o grubości 33,6 mm. Ochronę przed zranieniem zapewniają dwie potrójne warstwy folii PVB o grubości 0,76 mm każda, które w razie pęknięcia utrzymują kawałki szkła w miejscu.

Aby zapewnić odwiedzającym lepsze warunki do obserwacji zwierząt, oprócz zastosowania przeszkleń wielkoformatowych, szyby laminowane częściowo wykonano z superbezbarwnego szkła Pilkington Optiwhite™ o obniżonej zawartości żelaza. Pozbawione zielonkawego odcienia, widocznego w przypadku grubszych tafli, zapewniają one większą transparentność i wierne oddawanie barw.

  Project ReferencePL0240
  View Project Location Map
Project Details
Surface Area
638 m²
Address
Ukraina
Building Type
  • Leisure
Client
Glass Technology
About the Architect/Installer
Benefit Led Categories
  • Safety Security