Close 
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail

Hotel SPA Dr Irena Eris, Krynica Zdrój

The Project

Przeszklenie w Pawilonie SPA Hotelu Dr Ireny Eris, wyróżnia niespotykana transparentność. Uzyskano ją dzięki zastosowaniu systemu szklenia strukturalnego Pilkington Planar*, w którym elementy inne niż szkło są ograniczone do minimum.
W przeszkleniu, jako konstrukcje wsporcze wykorzystane zostały szklane żebra, wykonane z pojedynczego szkła hartowanego o grubości 19 mm i zmiennej głębokości. Zastosowanie szklanych żeber wzmocniło efekt niezakłóconego widoku na zewnątrz.

Do żeber szklanych zamocowano szyby zespolone fasady o wysokości 4,35 m i powierzchni sięgającej prawie 9 m². Szyby zespolone o konfiguracji: szyba zewnętrzna z neutralnego niskoemisyjnego szkła przeciwsłonecznego o grubości 12 mm, odstęp między szybami o szerokości 16 mm wypełniony powietrzem, szyba wewnętrzna z bezbarwnego szkła float o grubości 6 mm zostały wykonane ze szkła hartowanego. Wykorzystane szkło zostało także poddane termicznej obróbce (ang. heat soak test), po to, aby wyeliminować jego spontaniczne pękanie. W celu zagwarantowania bezpieczeństwa konstrukcji, przeszklenia zostały przeliczone dla obciążenia wiatrem na poziomie 1800 N/m², co odpowiada warunkom normowym dla terenów górskich.

* System Pilkington Planar™ użyty w tym projekcie został wycofany z naszego asortymentu produktów. 

  Project ReferencePL0102
  View Project Location Map
Project Details
Surface Area
72 m²
Address
Krynica Zdrój, ul. Czarny Potok 30
Opening Date
2006
Building Type
  • Leisure
  • Hotel
  • Sports Facility
Client
Hotel Spa dr Irena Eris
About the Architect/Installer
Architect
Atelier3 Girtler & Girtler - arch. Ryszard Girtler, arch. Marta Girtler-Szymborska
Installer
Polring-Glas Sp. z o.o.
Benefit Led Categories
  • Glass Systems