Close 
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail

Biuro Pilkington Polska i Pilkington IGP, Warszawa

The Project

Warszawskie biuro firmy Pilkington jest doskonałym przykładem zastosowania szkła we wnętrzach, jako elementu wykorzystanego w ściankach działowych. 

Przy projektowaniu biura główny nacisk został położony na to, aby każdy pracownik niezależnie od miejsca, które zajmuje miał dobrze oświetlone miejsce pracy, a jednocześnie pomieszczenie, w którym pracuje zapewniało mu trochę prywatności. Efekt ten został uzyskany przez użycie Szkła z Sitodrukiem, które produkowane jest w naszym zakładzie Pilkington IGP w Skierniewicach.

Szkło z sitodrukiem to produkt, w którym na szkło metodą sitodruku nanoszona jest emalia ceramiczna, wtapiana w powierzchnię szkła w procesie hartowania. W naszej ofercie mamy kilka wzorów standardowych, ale tak naprawdę możliwe jest naniesienie dowolnego wzoru. Wybrany przez architekta wzór sitodruku stanowi nie tylko ciekawy element dekoracji naszego biura, ale zapewnia poczucie prywatności, przy zachowaniu dobrego dostępu światła. Lekkie ścianki działowe z wykorzystaniem szkła dają wrażenie otwartości, a jednocześnie dzielą przestrzeń na komfortowe pomieszczenia do pracy.

Przeszklenia sali konferencyjnej oraz gabinetu prezesa, gdzie priorytetem miało być zachowanie prywatności, wykonane zostały ze szkła Pilkington Optilam I Mleczny. Produkt ten to bezpieczne laminowane szkło z mleczną folią pomiędzy dwiema taflami szkła, które ogranicza wgląd do pomieszczeń, co w tym przypadku było warunkiem koniecznym. Szkło jest estetyczne, łatwe do utrzymania w czystości, a dodatkowo pomimo, że jest nieprzezroczyste – przepuszcza światło. 

Do przeszklenia elementów ścianek działowych znajdujących się powyżej wysokości drzwi w całym biurze wykorzystano bezpieczne szkło laminowane Pilkington Optilam Clear.

Wybór szkła użytego do przeszkleń wewnętrznych nie był trudny, ponieważ bezpieczeństwo w pracy w firmie Pilkington jest priorytetem. Musiało to być szkło, które w przypadku rozbicia będzie bezpieczne dla pracownika. Każdy z zastosowanych produktów doskonale spełnia to zadanie. 

Wykorzystanie własnych produktów do wystroju wnętrz jest doskonałą reklamą firmy i jej wyrobów dla osób odwiedzających biuro.

  Project ReferencePL0062
  View Project Location Map
Project Details
Address
Wołoska 18, 02-675 Warszawa, Polska
Opening Date
Nov 2004
Building Type
  • Office Building
  • Internal Glazing
Client
Pilkington
About the Architect/Installer
Architect
arch. Agata Łuczaj
Benefit Led Categories
  • Decoration
  • Safety Security