Close 
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail

Aeropark Business Centre, Warszawa

The Project
Aeropark Business Centre to park biurowy klasy A znajdujący się w sąsiedztwie Lotniska Chopina w Warszawie. W skład kompleksu wchodzą trzy budynki: Nothus, Zephirus i Corius o łącznej powierzchni użytkowej 27 000 m².

Przeszklone fasady i okna budynków tworzących kompleks Aeropark Business Centre zostały wykonane z ponad 6 500  m² szyb zespolonych Pilkington Insulight™ Sun. Zastosowano tu kombinacje kilku rodzajów szkła: szkła przeciwsłonecznego Pilkington Suncool™, szkła o podwyższonej izolacyjności akustycznej Pilkington Optiphon™ oraz antywłamaniowego szkła laminowanego Pilkington Optilam™.
 
Wysokoselektywne szkło przeciwsłoneczne o właściwościach niskoemisyjnych Pilkington Suncool™ 50/25 zapewniło użytkownikom Aeropark Business Centre komfort cieplny. Z kolei wykorzystanie szkła laminowanego folią akustyczną Pilkington Optiphon™ o grubości 8,8 mm miało kluczowe znaczenie dla zmniejszenia poziomu hałasu we wnętrzach obiektów położonych w okolicach lotniska i w sąsiedztwie ulicy Komitetu Obrony Robotników o znacznym natężeniu ruchu.

Antywłamaniowe szkło laminowane Pilkington Optilam™ Clear o grubości 9,5 mm spełniające wymagania klasy P4A zostało użyte do przeszkleń części parterowych, gwarantując wytrzymałość na atak i - co za tym idzie - wysoki poziom bezpieczeństwa całego kompleksu biurowego. Dodatkowo w przeszklonych drzwiach wejściowych do budynków Nothus, Zephirus i Corius połączono szkło laminowane Pilkington Optilam™ z hartowanym szkłem przeciwsłonecznym Pilkington Suncool™ 50/25 T. Proces hartowania szyby zewnętrznej zwiększył jej wytrzymałość na uderzenia, co jest istotne w przypadku przeszkleń w uczęszczanych ciągach komunikacyjnych.
  Project ReferencePL0030
  View Project Location Map
Project Details
Surface Area
6500 m²
Address
Komitetu Obrony Robotników 45d, 02-146 Warszawa, Polska
Opening Date
2011
Building Type
  • Office Building
Client
GTC
Certification Details
Budynek CORIUS (LEED Gold)
About the Architect/Installer
Architect
Kuryłowicz and Associates
Installer
PPHU Aluprojekt - Nothus; Albud Sp. z o.o. - Zephirus i Corius
Benefit Led Categories
  • Noise Control
  • Safety Security
  • Solar Control
  • Thermal Insulation