Close 
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail

Mondrian House, Warszawa

The Project
W niedalekim sąsiedztwie parku Morskie Oko w Warszawie, u zbiegu ulic Boryszewskiej i Ludowej, w pobliżu doskonale skomunikowanych ulic takich jak Puławska i Sobieskiego, powstał apartamentowiec Mondrian House. W jego oknach zastosowano wysokoefektywne szkło przeciwsłoneczne Pilkington Suncool 70/40.

Do przeszklenia klatki schodowej w holu wykorzystano szkło Pilkington Profilit™ w układzie pionowym po łuku, co dało bardzo ciekawy efekt zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku.

Mieszkańcom Mondrian House zapewniono bezpieczeństwo i prywatność – budynek jest ogrodzony i chroniony, a wszystkie przeszklenia okien w parterach wykonane są z antywłamaniowego szkła Pilkington Optilam™.

Domownikom i ich gościom zapewniono również inne udogodnienia – w budynku znajduje się sala klubowa, basen, siłownia, nowoczesne, szybkie windy dojeżdżające do klimatyzowanych penthouse’ów, własne ujęcie wody oligoceńskiej, parking podziemny ze stanowiskiem do mycia samochodów oraz automatyczne oświetlenie nocne. Na szczególną uwagę zasługuje basen, gdzie zastosowano szkło Pilkington Eclipse Advantage™ Blue-Green częściowo pokryte sitodrukiem, którego głównym celem było zapewnienie prywatności użytkownikom kompleksu. Oprócz tego dzięki walorom estetycznym tego produktu, doskonale wkomponował się on w kolorystykę otoczenia.

  Project ReferencePL0017
  View Project Location Map
Project Details
Surface Area
2130 m²
Address
Ludowa 17, 00-780 Warszawa, Polska
Opening Date
2005
Building Type
  • Residential / Domestic
About the Architect/Installer
Architect
Kulczyński Architekci
Installer
Interbud Okna Sp. z o.o. oraz Polring-Glas Sp. z o.o. - przeszklenia ze szkła profilowego
Benefit Led Categories
  • Decoration
  • Glass Systems
  • Solar Control