Rozbudowa Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego to wyznacznik nowych trendów w architekturze. W obiekcie zastosowano całą gamę produktów o właściwościach przeciwsłonecznych i dekoracyjnych: Pilkington Suncool™ 70/40, Pilkington Suncool™ 66/33 oraz Pilkington Szkło z Sitodrukiem.
Budynek Instytutu składa się z siedmiu kondygnacji. Do przeszklenia większości okien na elewacji południowej i zachodniej zastosowano wysokoefektywne szkło przeciwsłoneczne Pilkington Suncool™ 66/33.
Aby uzyskać wysoką przepuszczalność światła, przy jednoczesnej ochronie pomieszczeń przed nadmiernym przegrzewaniem się od słońca, na siódmym piętrze wykorzystano szkło Pilkington Suncool™ 70/40. Na niższych piętrach znajdują się specjalistyczne laboratoria oraz sale dydaktyczne. Znalazły tam swoją siedzibę zakłady: badań planktonu morskiego, chemii morza i ochrony środowiska morskiego, ekologii eksperymentalnej organizmów morskich, funkcjonowania ekosystemów morskich, geologii morza, oceanografii fizycznej oraz pracownia aparatury oceanograficznej.
Parter zaprojektowano z myślą o turystach i zwykłych przechodniach. Znajduje się tam sala, w której wystawione zostały najciekawsze eksponaty morskie, jakimi dysponuje uczelnia. Przedmioty te można podziwiać również wprost z ulicy, poprzez przeszkloną fasadę, na której naniesiony został metodą piaskowania ogromny napis „Oceanografia”. Na fasadzie użyto strukturalne szyby zespolone Pilkington Insulight™ Sun wykonane z hartowanego szkła Pilkington Suncool™ 66/33 zespolonego ze szkłem laminowanym Pilkington Optilam™ 8,8. Zastosowanie takiego rozwiązania urozmaicają dodatkowo odbijające się od tafli szkła budynki znajdujące się po przeciwnej stronie ulicy. Pod gmachem Instytutu wybudowany został dwukondygnacyjny parking podziemny oraz specjalny zbiornik na wodę morską.