Close 
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail

Basen, Ożarów Mazowiecki

The Project

Pływalnia miejska w Ożarowie Mazowieckim to elegancki, oszczędny w formie budynek, w którym zastosowano szkło profilowe Pilkington Profilit.

Na fasadzie części basenowej zastosowano dwa równoległe, niezależne od siebie przeszklenia w systemie Pilkington Profilit™ zamocowane w odstępie 230 mm. Zabieg ten pozwolił na urozmaicenie tektoniki ściany, poprzez cofnięcie wbudowanych okien względem jej lica. Fasada zbudowana jest z paneli szklanych o orientacji pionowej, gdzie zewnętrzną warstwę stanowi szkło Pilkington Profilit™ K25/60/7 osadzone w ramach aluminiowych anodowanych nieizolowanych termicznie o szerokości 83 mm z zewnętrznym okapnikiem o szerokości 100 mm. Natomiast warstwa wewnętrzna to Pilkington Profilit™ Plus 1,7 K25 – panele szklane z powłoką niskoemisyjną - osadzone w ramach aluminiowych nieizolowanych termicznie, o szerokości 60 mm. Zastosowanie powłoki niskoemisyjnej przy szkleniu podwójnym dało możliwość uzyskania współczynnika przenikania ciepła U = 1,8 W/m²K.

Matowa struktura szkła Pilkington Profilit™ oddziela główną cześć basenową od budynku obsługującego. Półprzezroczyste panele szklane doświetlają wnętrza łagodnym, miękkim światłem, jednocześnie dyskretnie przysłaniając korytarze przylegające do pomieszczeń pryszniców i toalet oraz znajdującą się na piętrze widownię.

  Project ReferencePL0006
  View Project Location Map
Project Details
Surface Area
375 m²
Address
Szkolna 2A, 05-850 Ożarów Mazowiecki
Building Type
  • Leisure
  • Sports Facility
About the Architect/Installer
Architect
ATJ Architekci Sp. z o.o. - Warszawa
Installer
Polring-Glas Sp. z o.o.
Benefit Led Categories
  • Glass Systems