Close 
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego

The Project
Nowy budynek Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego powstał w 2008 r. Obiekt o powierzchni 21 500 m² przeznaczony jest dla 10 000 studentów i kilkuset pracowników naukowych. Charakterystyczna bryła budynku w kształcie paragrafu jednoznacznie nawiązuje do litery prawa a jej szklana elewacja pełni kilka funkcji: chroni przed słońcem i hałasem, zapewnia bezpieczeństwo i jest elementem dekoracyjnym. 

Dla zapewnienia komfortu termicznego i akustycznego użytkownikom obiektu w części elewacji parterów i w fasadach pasmowych użyto ok. 2 400 m² szyb zespolonych Pilkington Insulight™ Sun składających się z wysokoselektywnego szkła przeciwsłonecznego o właściwościach niskoemisyjnych Pilkington Suncool™ 70/40 od zewnątrz i bezpiecznego szkła laminowanego o wysokiej izolacyjności akustycznej Pilkington Optiphon™ od wewnątrz. 

Aby zwiększyć poziom bezpieczeństwa w obiekcie odwiedzanym przez tysiące osób część przeszkleń elewacji parteru wykonano z szyb zespolonych z wykorzystaniem bezpiecznego szkła laminowanego Pilkington Optilam™ od wewnątrz. 

W pasach nieprzeziernych zastosowano Pilkington Spandrel Glass Zespolony wykonany z hartowanego szkła Pilkington Suncool™ 70/40 T o grubości 6 mm zespolonego ze szkłem emaliowanym w kolorach RAL 7000 i RAL 7001. Zastosowanie szkła emaliowanego w dwóch odcieniach szarości na fasadzie parteru i na elewacji pozwoliło na uzyskanie ciekawego efektu dekoracyjnego.
  Project ReferencePL0126
  View Project Location Map
Project Details
Surface Area
4200 m²
Address
ul. Kopcińskiego 8/12, Łódź
Opening Date
Oct 2008
Building Type
  • Education
About the Architect/Installer
Architect
Architekci Grupa Grabowski
Installer
Zimny Sp. z o.o.
Benefit Led Categories
  • Decoration
  • Noise Control
  • Safety Security
  • Solar Control