Close 
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail
Thumbnail

Apartamentowiec Marina, Łódź

The Project
Apartamentowiec Marina w Łodzi to przykład ciekawej architektury użytkowej. W obiekcie o oryginalnym kształcie przypominającym statek wycieczkowy znajduje się ponad 100 apartamentów. Do budowy Mariny użyto łącznie ponad 4200 mkw. szkła marki Pilkington, które zostało wykorzystane w całkowicie przeszklonej wschodniej fasadzie, w przeszkleniach balkonów zachodniej fasady oraz we wnętrzach obiektu.

Elewacja od strony wschodniej została wykonana z szyb zespolonych Pilkington Insulight™ Protect, gdzie szybą zewnętrzną jest szkło hartowane Pilkington Optifloat™ Clear T a szybą wewnętrzną niskoemisyjne szkło laminowane Pilkington Optilam™ Therm 8,8. W ten sposób połączono bezpieczeństwo użytkowania z wysokim poziomem izolacji cieplnej, co pozwoliło obniżyć zużycie energii koniecznej do ogrzewania wnętrz apartamentowca.

Do budowy balustrad balkonowych od strony zachodniej oraz balustrad wewnętrznych w otwartej klatce schodowej wykorzystano hartowane szyby laminowane Pilkington Optilam™ I Mleczny T 12,8. Użycie tego rodzaju szkła zapewniło z jednej strony ciekawy efekt estetyczny, z drugiej zaś zagwarantowało użytkownikom Mariny bezpieczeństwo, zabezpieczając ich przed wypadnięciem w momencie uderzenia o balustradę. Jednocześnie proces hartowania zwiększył odporność szkła, zapobiegając jego pękaniu w miejscach o podwyższonej koncentracji naprężeń (tj. w miejscach mocowania szyb do konstrukcji).
  Project ReferencePL0151
  View Project Location Map
Project Details
Surface Area
4150 m²
Address
Łódź, ul. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus 5/9
Opening Date
2009
Building Type
  • Residential / Domestic
About the Architect/Installer
Architect
Jan Wilkocki, Wilkocki Projekt
Benefit Led Categories
  • Decoration
  • Safety Security
  • Thermal Insulation